Pondělí, 10 dubna, 2023
události
HomePodnikáníV regionu začne jezdit sedm nových autobusů

V regionu začne jezdit sedm nových autobusů

- Reklama -aktualita

Sedm nízkopodlažních tyrkysových autobusů, které budou nasazeny na příměstských linkách regionu Trnavy a Piešťan, uvedly ve středu do provozu Trnavský samosprávný kraj (TTSK) a přepravní společnost Arriva. Cestujícím přinášejí moderní, ekologičtější a bezpečnější cestování a podle předsedy TTSK Josefa Viskupiče jsou výzvou vyměnit individuální přepravu za příměstskou dopravu.

Ze sedmi vozidel jsou čtyři autobusy o délce 10,8 metru a kapacitou 37 míst k sezení a tři 12metrové autobusy pro 45 sedících pasažérů. Nástup a výstup je díky nízkopodlažnosti pro imobilní cestující či maminky s kočárky jednodušší. „Modernizujeme veřejnou dopravu, abychom veřejnosti poskytli plnohodnotné služby,“ řekl Viskupič na margo nákupu.

Podle slov generálního ředitele Arriva Trnava Petra Němce se jedná o první etapu výměny autobusů. Další dodávky očekávají v následujících třech měsících. Na pořízení bylo vynaloženo více než 1,2 milionu eur, z nich 85 procent poskytl Integrovaný regionální operační program, pěti procenty se podílel stát a deseti společnost. Autobusy jsou klimatizované, mají wifi, USB nabíječky pro cestující a interní i externí kamery.

Arriva Trnava zajišťuje, jak doplnil Němec, příměstskou přepravu v TTSK 195 autobusy, z nichž je aktuálně 11 nízkopodlažních. „Nové autobusy jsou první, ve kterých je nejnovější odbavovací systém, mají také skleněnou zábranu mezi řidičem a cestujícími k minimalizování osobního kontaktu při výdeji jízdenek,“ uvedl. Veřejná doprava dokáže podle něj konkurovat individuální a motivovat cestující k jejímu využívání, je-li pohodlná, bezpečná a spolehlivá. „Kvalitně poskytované služby včetně modernizace vozového parku zvyšují komfort nejen cestujících, ale i řidičů. Pro cestující v Trnavském kraji jsme přistoupili k obnově vozového parku, aby zvýšené nároky na veřejnou osobní dopravu, které vyžadují investice a modernizaci, přinesly rozvoj veřejné dopravy a zvyšování kvality poskytovaných služeb v regionu,“ řekl Němec.

Ambicí TTSK je podle Viskupiče přispět k postupné obnově třetiny vozového parku dopravce Arriva Trnava, aby komfort cestujících v příměstské autobusové dopravě nadále rostl.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel