Pátek, 7 dubna, 2023
události
HomeRady a NávodyMěstská společnost plánuje investovat do modernizace tepelné soustavy

Městská společnost plánuje investovat do modernizace tepelné soustavy

- Reklama -aktualita

Dolnokubínská městská společnost TEHOS plánuje v příštím roce investovat do modernizace tepelné soustavy na sídlišti Bysterec. Investiční záměr by měl být financován z nenávratných finančních prostředků z výzvy Slovenské inovační a energetické agentury. Cílem je zvýšit energetickou efektivnost a účinnost centralizovaného zásobování teplem na sídlišti, informoval jednatel městské společnosti Stanislav Vilček.

První část modernizace se bude týkat rozvodů, druhá měření a regulace. „Všechny kompaktní předávací stanice tepla na Bysterci budou ovladatelné z jednoho místa. To znamená, že z dispečinku na kotelně bude možné tyto kompaktní předávací stanice tepla zapínat, vypínat, přestavovat či kontrolovat. Ušetří se objížďková činnost. Fyzicky tam bude muset přijít pracovník pouze tehdy , když bude nutná revize nebo oprava,“ vysvětlil jednatel.

Slovenská inovační a energetická agentura by měla společnosti proplatit 80 procent výdajů na modernizaci. „Aktuálně se provádí veřejné zakázky. Počítá se s rozpočtem 1,6 až 1,7 milionu eur,“ doplnil jednatel. Zdůraznil, že termíny jsou dány z řídícího orgánu a práce musí být ukončeny do konce prosince 2022.

Podle Vilčeka ještě připravují vysoce účinnou výrobu tepla a elektřiny na sídlišti Bysterec a Matúškové ulici. „Jde o kogenerační jednotky určitého výkonu, kde kromě tepla bude ještě výroba elektřiny. Chceme se ucházet o podpůrné služby. Kromě toho jsme instalovali dálkové odpočty všech měřidel kromě sídliště Bysterec,“ konkretizoval s tím, že přes tato měřidla zkoušejí on-line fakturaci .

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel