Úterý, 11 dubna, 2023
události
HomeMagazínEvergrande balancuje na pokraji bankrotu, nesplatila včas úroky z dluhu

Evergrande balancuje na pokraji bankrotu, nesplatila včas úroky z dluhu

- Reklama -aktualita

Někteří držitelé dluhopisů čínské developerské skupiny Evergrande Group nedostali ve středu do konce obchodování v Asii po uplynutí 30denního odkladu vyplacené úroky. Uvedly to nejmenované zdroje. Evergrand tak balancuje na pokraji bankrotu.

Nejzadluženější developerská skupina na světě se v posledních týdnech potácí od termínu k termínu, přičemž čelí závazkům ve výši více než 300 miliard USD (259,56 miliardy eur), z nichž 19 miliard USD tvoří dolarové dluhopisy.

Společnost nesplácela své zahraniční závazky. Ve středu končí 30denní ochranná lhůta na kupónové platby ve výši více než 148 milionů USD.

Nezaplacení by mělo za následek formální selhání společnosti a spustilo by sérii selhání iv případě ostatních dolarových dluhopisů Evergrande. Tím by se zvýšila hrozba dluhové krize, která visí nad druhou největší světovou ekonomikou.

Kdy přesně uplyne doba odkladu ve středu, není jasné, ale dva zdroje obeznámené s touto záležitostí uvedly, že někteří držitelé dluhopisů nedostali zaplaceno do konce pracovního dne v Asii.

Skupina Evergrande to odmítla komentovat. U jiných dolarových dluhopisů, které byly splatné koncem září, dostali jejich držitelé splátky až jeden pracovní den po skončení 30denní doby odkladu.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel