Pátek, 7 dubna, 2023
události
HomeFinanceCeny ropy v úterý vzrostly

Ceny ropy v úterý vzrostly

- Reklama -aktualita

Ceny ropy v úterý vzrostly, přičemž obchodníci čekají na nejnovější údaje o stavu jejích zásob v USA a na možné kroky americké administrativy v boji proti stoupajícím cenám benzinu.

Jen minulý týden se největší producenti ropy z aliance OPEC+ rozhodli, že se budou držet dohodnutého tempa zvyšování produkce, kterou prudce zredukovali po vypuknutí pandemie nového koronaviru. A to i přes zdražování energií a výzvám, aby dodaly na trhy více ropy.

To podnítilo americkou ministryni energetiky Jennifer Granholmovou, aby řekla, že prezident Joe Biden může už tento týden přijmout opatření k řešení vysokých cen benzínu v zemi, která jsou politickou horkou bramborou.

Americkým průmyslem financovaný ropný institut (American Petroleum Institute, API) zveřejní později v úterý svůj odhad vývoje zásob ropy a ropných produktů v USA minulý týden.

Barel (159 litrů) americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v prosinci se v úterý v 18:38 SEČ prodával po 83,63 USD (72,24 eura). To bylo o 1,70 USD nebo 2,07% více než v předchozí den na konci obchodování.

Cena lednového kontraktu na severomořskou ropnou směs Brent stoupla o 96 centů nebo 1,15 % na 84,39 USD za barel.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel