Sobota, 22 dubna, 2023
události
HomeFinanceBoeing dodal klientům v říjnu 27 letadel

Boeing dodal klientům v říjnu 27 letadel

- Reklama -aktualita

Americký výrobce letadel Boeing v úterý oznámil, že jeho dodávky klesly v říjnu na 27 letadel. Ale díky oživení poptávky po nákladních letadlech získal objednávky na dva nákladní Boeingy 777 od společnosti Maersk Star Air.

Koncern v říjnu dodal zákazníkům o osm letadel méně než v září, ale o 14 více než v říjnu minulého roku, ukázaly údaje společnosti.

Z 27 letadel dodaných minulý měsíc bylo 18 osobních letadel typu 737 MAX, z toho šest pro evropského nízkonákladového přepravce Ryanair.

Nejmenovanému zákazníkovi dodal Boeing i dvě byznys letadla 737-800 a americkému námořnictvu dvě námořní hlídkovací letouny P-8.

Zbývajících pět byla větší nákladní letadla se širokým trupem, a to model 747 pro United Parcel Service, jeden model 777 a jeden 767 pro FedEx, nákladní letadlo 777 pro tchajwanskou EVA Airways a jeden kus 767 pro americké letectvo.

Během pandemie nového koronaviru bylo mnoho leteckých společností nuceno odstavit nepoužívaná osobní letadla a zároveň se zvýšila poptávka po nákladním prostoru v době, kdy byl elektronický obchod pro mnohé záchrannou.

Letos Boeing dodal 268 letadel, z toho 241 do září. Na ilustraci, za prvních 10 měsíců loňského roku 2020 dodal 111 letadel.

Z letošních dodávek bylo 212 nejprodávanějších modelů 737 MAX, které se vrátily do provozu koncem roku 2020 po téměř dvouletém zákazu a uzemnění pro dvě tragické nehody.

Boeing se však nadále potýká se strukturálními chybami svého většího modelu 787, které způsobily snížení výroby a zastavení dodávek. Boeing v říjnu prodal sedm těchto letadel po zrušení, případně změně objednávek na jiný typ letadla.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel