Neděle, 16 dubna, 2023
události
HomeFinanceAPZD chce kontrolovat COVID pasy zaměstnanců a testovat na jejich náklady

APZD chce kontrolovat COVID pasy zaměstnanců a testovat na jejich náklady

- Reklama -aktualita

Zaměstnavatelé sdružení v Asociaci průmyslových svazů a dopravy (APZD) si uvědomují závažnost současné pandemické situace a na její zlepšení navrhli několik opatření. Ty se týkají uvolnění režimu pro očkované, rozšíření pravomoci zaměstnavatelům při kontrole COVID pasů a testování zaměstnanců na jejich náklady. Všechna tato opatření by měla být zavedena již od bordó fáze okresu, informovala v úterý APZD.

„Členové Asociace průmyslových svazů a dopravy během celého období pandemie vykonávali kroky nad rámec svých zákonných povinností – na svých pracovištích zaváděli přísnější opatření, realizovali testování a očkování zaměstnanců. Vše s cílem ochránit zdraví svých zaměstnanců,“ uvedla APZD. Pro zlepšení pandemické situace je podle asociace třeba důsledně dodržovat princip „vakcína je svoboda“, což by v praxi znamenalo plné uvolnění všech činností pro očkované lidi. „Jsme názoru, že může významně přispět k motivaci podstoupit očkování u osob, které tak dosud neučinily,“ uvedla APZD.

Zvýšení motivace podstoupit očkování u zbývající části populace je podle asociace možné i testováním zaměstnanců na jejich náklady. V případě, že by testování mělo být hrazeno firmami, se podle APZD tohoto efektu nedosáhne. Důležitý je pro zaměstnavatele i přehled o očkování či překonání onemocnění COVID-19 u svých pracovníků. Pouze pokud budou mít možnost, nikoli povinnost, kontrolovat COVID pasy získají zaměstnavatelé podle asociace možnost účinně zavádět protipandemická opatření, pokud by to aktuální vývoj nemocnosti na jejich pracovišti vyžadoval.

Některá z těchto opatření již avizoval premiér Eduard Heger (OLANO). Vláda chce také podle premiérových slov změnit legislativu tak, aby firmy mohly zjistit, zda je jejich zaměstnanec očkován, testován, nebo po překonání onemocnění COVID-19. „A pokud není ani jedno z toho, tak v takovém případě se může rozhodnout, že tyto zaměstnance bude testovat, v takovém případě jim je povinen toto testování dvakrát týdně zajistit,“ řekl premiér. O návrzích bude jednat na svém nejbližším zasedání vláda.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel