Pátek, 16 prosince, 2022
události
HomeFinance3 úrovně FOMO: Tak tohle si nesmím nechat ujít!

3 úrovně FOMO: Tak tohle si nesmím nechat ujít!

- Reklama -aktualita

Bohatí během pandemie ještě více zbohatli. V USA jde o největší sumu od začátku uchovávání záznamů v 50. letech minulého století. Čisté jmění domácností se poprvé dostalo nad šestinásobek HDP. Samozřejmě, většina tohoto bohatství zůstává v rukou 10% nejbohatších. Zdá se však, že tato koncentrace bohatství se v těchto dnech děje takovou rychlostí, že to ještě více přilévá olej do ohně FOMO. Nikdy nebylo snazší vidět, jak se daří jiným lidem, ať už je to v titulcích denních aktualizací zpráv o nejbohatších lidech na světě, nebo na sociálních sítích.

K ilustraci toho, nakolik je současná situace zcela odlišná, pokud jde o sledování bohatství, poslouží tři úrovně FOMO – strachu z nevyužité příležitosti, jak je představil Ben Carlson, správce majetku v Ritholtz Wealth Management.

Úroveň 1: Dlouhodobé FOMO
Altria, dříve Philip Morris, je jednou z nejvýkonnějších akcí všech dob. Pokud byste investovali 10 000 dolarů na začátku 70. let, dnes byste měli až 254 milionů dolarů! Neuvěřitelné. Pointa tohoto příběhu tkví v tom, že většina tohoto výnosu pochází z reinvestování dividend. Podívejte se na rozdíl mezi výnosem bez reinvestice dividend a celkovým výnosem s reinvestování dividend. Tyto pravidelné hotovostní platby jsou zdrojem složeného výnosu.

3 úrovně FOMO: Tak tohle si nesmím nechat ujít!

Toto je druh FOMO, který existuje jen při zpětném pohledu. V té době, v tomto případě začátkem 70. let, se nedal vidět dnešní výsledek. Byl to pomalý, nudný způsob budování kapitálu, výnosy byly v tomto časovém rámci směšné. Vyrovnat se s dlouhodobým FOMO není až tak těžké, protože to vyžaduje čas, trpělivost, disciplínu ale i stroj času, abyste si mohli zahrát hru s názvem „co bych dnes měl, kdybych tehdy investoval do…“

Úloha ke zvládnutí úrovně 1: Potřebuji najít další stroj pro generování dividend.

Úroveň 2. IPO FOMO
Amazon je dokonalým příkladem společnosti, jejíž akcie byste si přáli koupit, když vstoupila na burzu, a následně je jen tak držet. Deset tisíc dolarů investovaných v roce 1997 má nyní hodnotu více než 17 milionů dolarů. IPO FOMO je mimořádně znervózňující, protože je to ten druh investice, který byste chtěli mít a pochlubit se jím. Něco ve smyslu: „Vsadil jsem na Amazon dávno předtím, než se stal hvězdou on-line nákupů. Věděl jsem, že Bezos udělá něco speciálního.“

3 úrovně FOMO: Tak tohle si nesmím nechat ujít!

Dnes se to zdá být naprosto zřejmé, že Amazon se stal jednou z největších a nejúspěšnějších společností na světě, ale když se podíváme blíže na období let 2000 až 2005, v té době to rozhodně nebylo tak jednoznačné.

IPO FOMO láká neustále hledat další velkou věc v oblasti technologií. Chcete se stát tím špičkovým investorem, který uvidí sekulární trendy daleko dříve než kdokoli jiný. To je důvod, proč investoři neustále pronásledují další horké akcie nebo sektory. Věčná naděje, že najdeme další IPO tiket této loterie.

Úloha ke zvládnutí úrovně 2: Potřebuji najít další společnost, která změní svět.

Úroveň 3. Zbohatnutí za jedinou noc FOMO
Současné FOMO je do určité míry poháněno úspěchem startupů, ale i obrovským bohatstvím, které se vytváří v kryptoměnách. Například jednoletý graf Solana, potenciálního dlouhodobého rivala pro Ethereum. Jen se na to podívejte, růst o více než 17 000% za 12 měsíců, tomu nelze jinak říci, jen dechberoucí graf.

3 úrovně FOMO: Tak tohle si nesmím nechat ujít!

A když už mluvíme o úchvatném výkonu, dalším příkladem je meme token Shiba Inu. Zveřejněná statistika by nás mohla přimět přehodnotit vše, co jsme se kdy naučili o financích. Někdo přeměnil 8 000 dolarů na téměř 6 miliard dolarů „investicí“ do meme mince psa, která je derivátem jiné psí meme mince. Stačilo k tomu něco přes rok. Nyní chce každý touží objevit další Shibu nebo Doge nebo cokoli jiného, ​​co se za poslední 3 týdny narostlo o milion procent.

Úloha na zvládnutí úrovně 3: Stane se ze mě shitcoinový milionář.

Nelze předpokládat, že by se dalo vydělat tolik peněz za tak krátký čas. FOMO z tohoto cyklu zasáhne naše lidské mozky způsobem, který v současnosti pravděpodobně ani nedokážeme pochopit. Obrovské množství bohatství, které v posledních letech vytvořili zejména mladí lidé, bude mít v následujících letech určitě nějaké bizarní nezamýšlené důsledky.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel